Beykoz’un Mesirelerinde Temizlik Mesaisi

İstanbul’un en yeşil ve güzel ilçesi Beykoz’un koruları, parkları ve mesirleri hafta sonu piknikçilerle dolup taşıyor. Şehirden uzaklaşıp nefes almak için ilçeye gelenlerin geride bıraktığı atıklar 15 farklı alandan düzenli toplanarak geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor.

Beykoz Belediyesi hafta sonları İstanbulluların ilgi gösterdiği piknik alanları, mesireleri, parkları ve sahilleri temizlemek için yoğun mesai harcıyor. Ailecek piknik yapmak, dinlenmek ve eğlenmek için ilçeye gelen ziyaretçilerin bıraktıkları atıkların doğaya zarar vermemesi için düzenli temizlik yapılıyor.

Yarım Ton Atık Toplanıyor

Riva Yolu ve Polonazköy’deki piknik alanları ile Kabakoz Plajı en çok ilgi gören yerler arasında yer alıyor. Her hafta 15 noktayı düzenli olarak kontrol edip temizleyen ekipler cumartesi, pazar ve pazartesi günleri bu alanlardan yaklaşık yarım ton ambalaj ve plastik atık topluyor.  

Zabıtalar Görev Başında

Zabıtaların düzenli devriye gezdiği halka açık mesire ve alanlarda uyarılara rağmen çevrede çok sayıda plastik şişe, yiyecek içecek ambalajları ve yemek atıklarına rastlanıyor.

Ekiplerin türlerine göre ayrıştırarak topladığı atıklar, geri dönüşüm ve bertaraf merkezlerine gönderilerek temiz doğaya katkı sağlanıyor.

Mesirelerde piknikçilerin bıraktıkları plastik ve ambalaj atıkların yanı sıra tüm çöpler toplanarak alanları bir sonraki haftaya ter temiz hazırlanıyor. 

Beykoz Belediyesi yeşil doğa ve temiz çevre için mesirelerde düzenli olarak ot ve çalı temizliği ile ilaçlama ve bakım çalışmaları da yürütüyor.