Bakanlık açıklamasında; ''Hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alınarak tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır'' denildi.
Saldırıda yaralanan askerler, askeri helikopter aracılığı ile Hatay Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu dakikalarda saldırıya dair Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan bilgi alıyor.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 5 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada;


''İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.


Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.'' ifadeleri yer aldı.