PASİNLER’DE 15 TEMMUZ RUHU


15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi Pasinler’de de demokrasi nöbeti tutuldu. İlçe Kent Meydanı’nda düzenlenen, Belediye Başkanı Ahmet DÖLEKLİ ve İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ’nin hazır bulunduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü programına Pasinler halkı yoğun ilgi gösterdi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; 15 Temmuz ruhunu yansıtan filmler gösterildi. Müftülük korosu tarafından ilahi ve kasideler okundu. Demokrasi nöbeti 00:05 de okunan sela ve akabinde İlçe Müftüsü tarafından yaptırılan toplu dua ile son buldu.
Pasinler Belediye Başkanı Ahmet DÖLEKLİ yaptığı konuşmasında, FETÖ terör örgütünün devletin tüm kurumlarını ele geçirerek; devlete hakim olmaya çalışan hain bir terör örgütü olduğunu vurgulayarak: “FETÖ ile mücadele son fetöcü alçak yok olana kadar devam edecektir. Bunun için gerekli siyasi irade, birlik ve beraberlik hepimizde mevcuttur.” ifadelerini kullandı. FETÖ ile sürekli, topyekun mücadele edilmesi gerektiğinin önemini vurguladı. 251 Demokrasi şehidinin ailesine taziye dilekleri ileten Başkan Dölekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ne kadar önemli bir lider olduğunun altını önemle çizdi.
Başkan Dölekli’nin ardından konuşan İlçe Kaymakanı Perçi Pasinler’in demokrasisine ve ülkesine sahip çıkan vatan evlatlarının diyarı olduğuna vurgu yaparak Fetö’nün tamamen yok olması için elinden gelen mücadeleyi bugüne kadar gerçekleştirdiğini, bundan sonra da görev yapacağı her yerde gerçekleştireceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı kişiliğiyle ülkeyi fetöcü alçaklara bırakmadığını ifade eden Perçi, Demokrasi Şehitleri’nin artık bütün ülkenin evladı olduğunu dile getirdi.
Pasinler, demokrasi nöbetlerinin 4. yılında, Milli Birlik ve Beraberlik için ne kadar önemli bir merkez olduğunu bu program vesilesiyle bir kere daha ilan etti.