Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, ilçede yüksek oy oranıyla yeniden seçilmesinin ardından mazbatasını aldı.

Kağıthane'de belediye başkanlığı için AK Parti’den yeniden aday gösterilen ve 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde %50'ye yakın oy alarak seçimden zaferle ayrılan Mevlüt Öztekin mazbatasını aldı. Başkan Öztekin'e mazbatası İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ersin Öztürk tarafından verildi.

Kağıthane Belediyesi bahçesinde ayrıca Mazbata Teslimi ve Yeni Dönem Hizmetleri Başlangıcı Töreni yapıldı. Tören, Başkan Öztekin'in ev sahipliğinde gerçekleşirken; AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, Milliyetçi Hareket Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Şafak Taştemir, STK temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Öztekin burada yaptığı konuşmada; '' Kalbimiz Kağıthane diyerek 2019 yılında vatandaşlarımıza hizmet etmek adına yola çıktık. Vatandaşlarımız beş yılda muhabbet ve güleryüzlerini daima gösterdiler. Yatırım ve hizmetlerimizi sürekli desteklediler. Vatandaşlarımızın teveccühüyle belediye başkanlığı görevini yeniden üstlendik. Yeni dönemde hizmetlerimizi katlayarak sürdüreceğiz. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.'' dedi.

Seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle birlikte Kağıthane Belediye Meclisi'ndeki üye dağılımı da belli oldu. AK Parti 23 meclis üyesi kazanırken , Cumhuriyet Halk Partisi 14 meclis üyesinde kaldı. AK Parti Kağıthane'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne 4 meclis üyesi gönderecek. Cumhuriyet Halk Partisi'ni ise 3 isim temsil edecek.