Radyo Esenler’de Murat Arda’nın bugünkü konuğu MyanmarlıAbulAlom oldu. Ülkesinde yaşanan darbenin kendisini şaşırtmadığını belirten Alom, “Ülkemizde ordu, tarih boyunca pek çok darbe yaptı.  Myanmar 2015 yılına kadar ordu tarafından yönetildi. 2015 yılında seçimler yapılınca ülkemize demokrasinin geleceğini sanmıştık ama yanıldık. Myanmar Lideri Su Çii hiçbir zaman adil olmadı.” ifadelerini kullandı.

ASIL DARBE MÜSLÜMANLARA YAPILDI

Myanmar lideri Su Çii’ninArakan’da Müslümanlara yapılan zulmü görmezden geldiğini belirten Alom, “Yüz binlerce insan evlerini terk ederek Bangladeş’e sığındı. Su Çii, biz Müslümanların yanında hiçbir zaman olmadı. O, Myanmar’daki 136 milletten sadece biriyle yani kendi milletinin sorunlarıyla ilgilendi. Demokrasi vaadi veren Su Çii, sözlerini tutmadı. Su Çii asıl darbeyi biz Müslümanlara yapmıştı.” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ TÜRKLER

Ailesinin su bulmakta dahi güçlük çektiği bir coğrafyada çok zor şartlar altında yaşadığını belirtenAlom, “En zor günlerimizde imdadımıza her zaman Türkiye koştu. Türkiye’deki dernekler ve yardım kuruluşları sayesinde insanlar hayata tutunabiliyor. Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olmadığı bir dönemde Türkiye her zaman yardımımıza koşuyor.” diye konuştu.