Kaynarca Mahallesi'nde uzun süredir devam eden tapu bekleyişi Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yoğun uğraşları sonucu çözüme kavuştu. Aydınlı Yolu Caddesi'nin altındaki 15 hektarlık alanda gerçekleştirilen "Kaynarca 6. Bölge İmar Uygulaması", 15 Mart tarihinde resmi olarak tescil edildi. Böylelikle mahallede kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanacak.

Kentsel dönüşüm, tapu ve imar sorunu çalışmaları için yoğun çaba sarf eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bunları tek tek çözüme kavuşturuyor. Kaynarca Mahallesi'nde Aydınlı Yolu Caddesi'nin altındaki 15 hektarlık alanda gerçekleştirilen "Kaynarca 6. Bölge İmar Uygulaması", sonunda tamamlandı ve resmi olarak tescil edildi. Yaklaşık 3 bin vatandaşın imar sorununu çözüme kavuşturan bu uygulama ile birlikte, 268 adet imar parseli oluşturuldu. Tarla vasıflı hisseli parsellerin artık müstakil parsellere dönüşmesiyle mahallede kentsel dönüşüm çalışmaları da hız kazanmış olacak.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik genelinde imar ve kentsel dönüşüm çalışmalarını tüm hızıyla sürdüğünü ifade ederek, “Başta Ertuğrulgazi, Çınardere, Kavakpınar, Sanayi Mahalleleri olmak üzere Pendik’in birçok bölgesinde imar çalışmalarımızda önemli aşamalar kaydettik. Kaynarca Mahallemizde de devam eden tapu sorununu çözüme kavuşturduk. Tapu sahiplerimiz onaylı imar planlarına göre yapılarını artık dönüştürebilecek. Kaynarca Mahallesi modern bir çehreye kavuşarak cazibe merkezi haline gelecek.” dedi.