PENDİK MEDYASINDAN GELENEKSEL İFTAR 

Gülistan Sofrası'nda gerçekleştirilen medya iftarına Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Halk Eğitim Müdürü Turan Genç, Müdür Yrd Şenel Yıldız, Sosyal İşler Müdürü Yıldıray Karaca katıldı.

Pendikli basın mensuplarının İstanbul’daki diğer ilçeler arasında ayrı bir yeri olduğuna vurgu yapan Kaymakam Mehmet Yıldız, yerel–ulusal ayrımının yavaş yavaş ortadan kalktığını ve dijitalleşen süreçte gazetecilerin öneminin arttığını ifade etti. 

Davet için Pendikli basın mensuplarına teşekkür eden Kaymakam Yıldız, her bir basın mensubunun diğerinden farklı bir meziyetinin olduğunu da söyledi.

Pendik’te belediye başkanı olmaktan duyduğu gururu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Cin ise yaptığı konuşmada; Pendikli basın mensuplarının her olaya sağduyu ile yaklaştığını, teyit almadan hiçbir içeriği haberleştirmediği ve bu özellikleriyle her zaman kıymetli olduklarını ifade etti. Basın mensuplarının Pendik’te her zaman desteklenmesi gerektiğini, doğru haber için varlıklarının güçlenerek devam etmesi gerektiğini dile getirdi.